|  | 

Ecoday spa Tarnowskie Góry

Biżuteria egzotyczna

Biżuteria egzotyczna
1 vote, 8.00 avg. rating (77% score)

Biżuteria egzotyczna

Biżuteria Etnico to wynik fascynacji Ameryką Łacińską i Oceanią oraz podziwu dla wyobraźni artystów i rzemieślników z tej części świata.

Biżuteria egzotyczna powstaje z fascynacji Ameryką Łacińską i Oceanią, z podziwu dla wyobraźni artystów i rzemieślników z tej części świata. W dalszej części artykułu chciałbym zabrać Państwa w podróż przybliżającą kulturę Indian Mapuches, Aimara i Quechua oraz bardziej nowoczesne przejawy sztuki autorstwa młodego pokolenia Metysów i mieszkańców Wyspy Wielkanocnej. Niezwykle oryginalne są nie tylko pomysły i wzory tych artystów, ale i materiały, które stosują. Najciekawsze z nich to: rybie łuski z Rapa Nui, nasiona roślin rozkwitających raz na rok na pustyni Atacama i na andyjskim Altiplano, drewno eukaliptusa. Oferowane kolekcje charakteryzują się oryginalnością oraz starannie przemyślaną i spójną linią. Biżuteria Etnico dostępna jest w Internecie. Kolekcję Oceana tworzą bransoletki, naszyjniki i kolczyki powstałe z naturalnie barwionych łusek ryby kopuku występującej w wodach głębinowych Oceanu Spokojnego otaczających tajemniczą Wyspę Wielkanocną. Od setek lat jej mieszkańcy traktują morze jako jedno z głównych źródeł siły i życia (mana). Wojownicy (matatoa) noszą naszyjniki z łusek i owoców morza na znak męstwa. Akcesoria z rybich łusek ubierają także mędrcy (maori) oraz duchowni (ivi atua) w trakcie modlitw i wróżb. Każdego roku wybierana jest królowa piękności Wyspy. Jej szyję, poza tradycyjnymi dla całej Oceanii kwiatami, zdobią muszle i barwione naturalnie łuski ryby kopuku. Ryba ta traktowana jest przez tubylców Rapa Nui jako dobry duch w pełnym ciemności świecie głębin Oceanu, wierzą oni w jej magiczną moc.

Najstarsze wpisy:

bizuteria-egzotyczna

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wydarzenia: misz-masz vol. 5

    Wydarzenia: misz-masz vol. 5

    „Polska moda nie gryzie” to hasło przewodnie targów Misz-Masz, organizowanych w warszawskim centrum handlowym Blue City, których celem jest „przybliżenie szerokiej, a przede wszystkim nowej grupie klientów propozycji polskich projektantów”. Pierwsza edycja spotkania miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku i bardzo szybko zyskała swoich miłośników, zarówno po stronie projektantów, jak i chętnych do zakupów klientów.

  • Kolekcje: rockowy styl all saints

    Kolekcje: rockowy styl all saints

    W ubiegły weekend będąc w windzie i wyruszając na miasto, zdałam sobie sprawę, że jestem całkowicie ubrana w Zarę. Spodnie, bluza, kurtka, a nawet buty pochodziły ze znanej Wam wszystkim sieciówki i pewnie część z Was westchnie złowrogo po przeczytaniu tego zdania. Ale nie piszę go bez powodu, bo i ja ostatnio wzdycham z dezaprobatą