Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs

Dziś to, co tak naprawdę każda z was powinna wiedzieć przed zabiegiem przedłużania rzęs – czyli przeciwwskazania do zabiegu 🙂

1. Choroby alergiczne oczu

 

Jeśli jesteś alergiczką i uczulają Cię pyłki traw, drzew itp., zrezygnuj na ten czas z zakładania rzęs. Łzawienie lub wydzielina wydobywająca się z oka niszczy rzęsy a dodatkowo sprawia, że szybciej wypadają. Jeśli już masz przedłużane rzęsy, na czas pylenia zrób sobie przerwę.

 

kp

Źródło: www.alergie.net.pl

 

2. Całkowity brak rzęs, łysienie plackowate i chemioterapia

 

Jeśli mimo choroby posiadasz rzęsy, musisz przygotować się na to, że rzęsy będą szybciej wypadać. Łysienie plackowate to choroba autoimmunologiczna i nie masz wpływu na jej przebieg. Przy całkowitym braku rzęs zabieg jest nie możliwy do przeprowadzenia ze względu na to, że rzęsy sztuczne przyklejamy do rzęs naturalnych. Podczas chemioterapii, możesz zapytać swojego lekarza prowadzącego czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, musisz być jednak przygotowana na to, że działanie chemioterapii bywa różne i rzęsy również mogą szybko wypaść.

 

3. Nadpobudliwość, problemy związane z kręgosłupem i ciąża

 

Musisz być przygotowana na to, że zabieg wiąże się z leżeniem na plecach przez ok. 2 godzin. Oczywiście podczas zabiegu możesz zmieniać pozycję ale musisz pozostać przez cały ten czas na plecach. Nie są to stany, w których bezwzględnie musisz zrezygnować z rzęs, ale warto się zastanowić czy wyleżenie będzie dla Ciebie osiągalne. Stylistka operuje bardzo ostrymi pęsetami w okolicach oka, nie kontrolowane ruchy klientki mogą utrudniać pracę. Zabiegu nie da się przeprowadzić w innej pozycji niż na plecach. Jeśli wiesz, że nie sprostasz temu zapytaj czy Twoja stylistka wykonuje rzęsy express. Wykonujemy je w pozycji siedzącej, ale musimy pamiętać że takie rzęsy po 2 tygodniach trzeba ściągnąć.

 

4. Trichotillomania

 

Zaburzenie psychiczne, które objawia się niekontrolowanym wyrywaniem włosów oraz rzęs. Przedłużone rzęsy mogą nasilić tą tendencję.

 

5. Zespół suchego oka

 

W zaawansowanym stadium, zespół suchego oka wymaga codziennego używania kropli do oczu. W zależności od składu, mogą one niszczyć spoiwo które łączy rzęsę sztuczną z rzęsą naturalną. Ponadto, przy zespole suchego oka opary kleju mogą dodatkowo wysuszyć oczy co objawi się dużym dyskomfortem. W niektórych przypadkach zabieg nie jest możliwy do przeprowadzenia.

 

6. Choroby oczu

 

Jeśli cierpisz na zapalenie spojówek, jęczmień, gradówkę oraz inne choroby oczu zrezygnuj z zabiegu na czas leczenia.

 

7. Szkła kontaktowe

 

Na czas zabiegu nie dopuszczalne jest, posiadanie soczewek kontaktowych. Wystarczy zabrać ze sobą pojemniczek na nie. Po zabiegu będziesz mogła je spokojnie założyć.

 

8. Przeziębienia, grypa itp.

 

Jeśli dopadło Cię przeziębienie, przełóż zabieg na czas w którym już będziesz zdrowa. Kichanie, kaszel, nadmierny katar nie jest komfortowe dla Ciebie, a tym bardziej dla stylistki :).