Wskazówki przed zabiegiem przedłużania rzęs.

Jeśli zastanawiasz się nad przedłużeniem rzęs, masz wątpliwości to świetnie trafiłaś! Oto kilka wskazówek, które powinnaś wiedzieć przed zabiegiem!

 

1. Wybór metody

Do wyboru mamy wiele metod, możemy rzęsy tylko przedłużyć albo przedłużyć i zagęścić.

Metoda 1:1 to chyba jedna z najbardziej tradycyjnych metod. Można nią tylko i wyłącznie przedłużyć rzęsy. Jeśli posiadasz gęste rzęsy, z pewnością ta metoda będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeśli nawet nie posiadasz gęstych rzęs, a zależy Ci na naturalnym efekcie wytuszowanych rzęs – ta metoda będzie dla Ciebie idealna. Polega ona na przyklejeniu jednej rzęsy sztucznej, do jednej rzęsy naturalnej. 

 

Patrycja Goląbek

Metoda 2:1, 3:1 itp. to już zagęszczanie rzęs z równoczesnym ich przedłużeniem. Tutaj, do jednej rzęsy naturalnej przyklejamy kilka rzęs sztucznych w taki sposób, aby uzyskać większą objętość rzęs. Te metody są idealne dla Pań, które nie mogą pochwalić się gęstymi rzęsami. Rzęsy które stosuje się do metod objętościowych są znacznie cieńsze niż te, których używa się do metody 1:1.

 

Pulpit5pizap.com14653721739371

2. Efekt który chcemy osiągnąć

Każda z nas ma inny układ rzęs, inny kształt oczu oraz ich rozstawienie. Rzęsa sztuczna, może być maksymalnie dłuższa o 40% aby przy wzroście nadal mogła unieść rzęsę sztuczną bez jej obciążania. W innym przypadku nie nacieszysz się pięknym efektem zbyt długo. Długa rzęsa sztuczna obciąży rzęsę naturalną, a ta wypadnie szybciej niż przy normalnym cyklu wzrostu.

Jeśli chciałabyś uzyskać efekt, jaki zobaczyłaś u kogoś na zdjęciu, musisz pamiętać, że twoje rzęsy przedłużone w sposób taki sam jak na zdjęciu mogą wyglądać niekorzystnie na Twoich oczach.

Żadna dobra stylistka nie obieca Ci uzyskania efektu ze zdjęcia bez obejrzenia Twoich oczu i rzęs!

Takie zdjęcia są często przerabiane komputerowo a modelka ma na oczach rzęsy założone tylko na potrzeby sesji. To, co pięknie i zjawiskowo wygląda na modelce, w takim samym układzie nie musi wyglądać tak korzystnie u Ciebie. Zaufaj swojej stylistce, która dopasuje rzęsy do Twojego oka a dzięki temu będziesz mogła się nimi cieszyć przez długi długi czas.

 

3. Ile trwa zabieg?

Czas wykonania zabiegu to ok. 2h. Na każdym oku mamy około 150-200 rzęs. Trochę czasu niestety musi upłynąć, az Twoja stylistka wyklei każdą rzęsę pod odpowiednim kątek i w odpowiednim kierunku :).

 

4. W jaki sposób wypadają rzęsy?

Rzęsy posiadają 3 fazy wzrostu. W fazie pierwszej rzęsa jest jeszcze bardzo młoda, tutaj jeśli widzimy że rzęsa jest jeszcze mała nie doklejamy rzęsy sztucznej. Czekamy spokojnie do korekty i wtedy można już tutaj rzęsę przykleić. Faza druga to faza, w której możemy spokojnie rzęsę przykleić i z pewnością będzie się ona trzymała do kolejnej korekty (2-3 tygodnie). Ostatnia faza to faza, w której rzęsa wypada. Nie da się rozróżnić, w której fazie jest rzęsa – czy w 2 czy w 3. Jeśli kolejnego dnia po zabiegu kilka rzęs wypadnie – nie martw się. Widocznie faza ich wzrostu dobiegła końca. Poczekaj spokojnie do korekty aż w miejsce utraconej rzęsy wyrośnie nowa.

 

5. Henna przed zabiegiem

2-3 dni przed zabiegiem, w przypadku jasnych rzęs zaleca się wykonanie zabiegu henny. Nie wykonuje się jej natomiast w przypadku korekty.

 

6. Kiedy korekta?

W związku z tym, że cykl rzęsy jest zróżnicowany i nigdy nie wiemy czy rzęsa jest w 2 fazie czy w końcowej i za chwilę wypadnie, zaleca się wykonanie korekty co 2-3 tygodnie. Będziesz cieszyć się pięknym efektem, korekty będą trwały zdecydowanie krócej niż w przypadku nowego zabiegu.