|  | 

Spa Góry Świętokrzyskie

Żyć dłużej i czuć się lepiej

Żyć dłużej i czuć się lepiej
1 vote, 8.00 avg. rating (77% score)

Żyć dłużej i czuć się lepiej

Ciekawe, że moi otyli pacjenci często pochodzą z rodzin o ogrom­nie długiej żywotności. Zdolność do przetrwania głodu, budowania mięśni i odporność na infekcje to zalety ludzi pierwotnych. Na pod­stawie długości życia ich mniej otyłych, bardziej aktywnych przod­ków, geny, które predysponują tych ludzi do przybierania masy, mogą działać na ich korzyść, jeśli uda im się uniknąć chorób zależnych od otyłości w wieku średnim. Mogą zatem istnieć racjonalne podstawy występowania tych genów. Gdy otyłość nie jest leczona, u pacjentów tych kończy się to typowymi problemami z wysokim ciśnieniem krwi, udarem, atakiem serca, cukrzycą, przedwczesnym starzeniem i przed­wczesną śmiercią.

Z obserwacji żyjących obecnie ludzi, którzy mogą dożyć ponad 100 lat, wynika, że ich cechami wspólnymi są niezależność ducha i wspa­niałe geny. Mają oni tendencje do stosowania wszystkich rodzajów różnorodnych diet. Możliwość wydłużenia przeciętnej maksymalnej długości życia, poza to, co zostało już osiągnięte poprzez przeciwdzia­łanie chorobom zakaźnym dzięki poprawie higieny i odżywiania, będzie wymagała zmiany struktury naszej diety i stylu życia.

Choć choroby serca, cukrzyca i nowotwory pozostają na szczycie listy wszystkich chorób, które zabijają ludzi, gdy przybywa im lat, inne zależne od wieku choroby mogą poważnie wpłynąć na radość życia ludzi starszych. Ślepota, kruche kości, obniżone libido i pogorszenie funkcji umysłowych mogą zmienić złote lata w mniej złote.
Maj 24th, 2012 Wprowadź kolory do diety, by osiągnąć optymalny stan organizmu Komentowanie nie jest możliwe

Najstarsze wpisy:

zyc-dluzej-i-czuc-sie-lepiej

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Street style: jeansy na 5 sposobów

    Street style: jeansy na 5 sposobów

    Jeansy. Dla wielu to jeden z najważniejszych elementów w garderobie. Dla mnie niekoniecznie, bowiem jedna para czarnych rurek to zdecydowanie za mała ilość aby mówić o miłości do jeansów. Niemniej, ta jedna od momentu zakupu jest noszona prawie codziennie i znoszona do granic możliwości. Kiedy przy szwach robią się szare przetarcia, a tu i ówdzie

  • Kolekcje: nowoczesny folklor nanushki

    Kolekcje: nowoczesny folklor nanushki

    Pamiętam, gdy jeszcze nie było marki COS w Polsce, jak bardzo cieszyłam się na wszelkie wyjazdy do Berlina. Mogłam wtedy połączyć przyjemność ze spędzania czasu w moim ulubionym mieście z… przyjemnością robienie zakupów ;)! Od tamtej pory zawsze wracam do tego samego sklepu mieszczącego się przy … gdzie zaraz obok odkryłam francuską markę Sandro i